parrot

Parrot

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
parrot
(GP) SR vs ČR Zdroj: vlastný archív
 
Ehmm
Ehmm | 4.3.2022 08:09

Je to veru strašne. Ten človek sa diskvalifikoval na plnej čiare.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 4.3.2022 09:47

Čítam s porozumením.

Na Slovensku vydal prehlásenie GP o súčasnom stave. Tak to je v zákone, bodka. GP môže iba dohliadať na dodržiavanie súčasného znenia zákona.

V Česku vydal prehlásenie premiér, ktorý má za chrbtom koaličnú zakonodarnú moc a prezident, ktorý má oprávnenie udeľovať výnimky a amnestie. Kto sa rozhodne v Česku bojovať na Ukrajine buďto dostane od prezidenta republiky povolenie, alebo ak sa vráti bude amnestovaný, alebo medzitým zakonodarný zbor upraví zákon.

Nič z toho Žilinka nemôže urobiť. Upozornil na súčasný stav. Bodka. Ak sa Čaputová rozhodne, môže vydať prehlásenie, že bude amnestovať všetkých občanov Slovenska, ktorí sa rozhodnú narukovať do tej ukrajinskej cudzineckej légie.
Ak by sme mali na Slovensku zákon, že je zakázané nosiť žltomodré tričká, tak GP by to musel rešpektovať a apelovať na dodržiavanie takéto zákona, pokiaľ by ho NR SR nezmenila.
Ale chápem, kto chce psa biť, palicu si nájde.


| 4.3.2022 10:00

Marcus Phoenix, odkiaľ si prišiel? Tu sa nepoužíva ani logika, ani čítanie s porozumením ani sa vecne neargumentuje. Tu sa znevažuje, osočuje a posmieva sa.
... no ale vážne. Som rád, že aspoň niekto používa rozum a pozná kompetencie jednotlivých ludí.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.3.2022 11:47

@Marcus / Anonym: ale vsimate si s akou rychlostou reaguje GP na nieco, co sa da zaradit do kategorie "proti ruske" (cudzinecke legie, Slavin, ...) a aky jazyk v takych reakciach pouziva, a akym alibistickym jazykom a slimacim tempom reaguje na ine zalezitosti, ktore v kompetencii ma?

A je rozdiel, ci napise, ze upozornujem na to, ze aktualny pravny stav nieco take nedovoluje a ze NR SR by to mohla napravit, alebo len napise vyhraznym tonom, ze kazdy, kto by chcel ist aktivne podporit Ukrajincov v ich boji za slobodu sa dopusta trestneho cinu. Debil.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 4.3.2022 12:56

Šarmantná tepláreň, žiadny výhražný tón tam nepoužil, je to čistý copy + paste text zo zbierky zákonov. Jedinú svoju vetu tam má "v súvislosti s ozbrojeným konfliktom a výzvami na zapojenie do bojov považujem za potrebné upozorniť". Nič viac, nič menej. Viem, že vám viacerým leží v žalúdku, ale v tomto prípade do neho kopať je mimo misu.


Parrot
Parrot | 4.3.2022 18:31

@marcus, akože sorry, ak by nenapísal nič (veď by ani nemusel), tak ani ja nič nepoviem, ale kto nevidí ten evidentný rozdiel medzi tým, čo a kedy postne, a tým, čo nepostne, tak nevidí asi vôbec... je pomaľovaný Slavín hodnejší príspevku na FB ako xyz iných ním nespomenutých, ale pre náš verejný život dôležitejších vecí???


Jojojo
Jojojo | 4.3.2022 20:05

Prednedávnom fejsbúková PolíciaSR "upozornila" občanov, že podľa §417 Trestného zákona, kto za krízovej situácie v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na desať až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

A to ani nie je krízová situácia.

Výhražný tón s dikciou 12-ročného výrastka používa zakomplexovaný admin PolicieSR dosť často.
Nehovoriac o tom, že pravidelne predhadzuje svojmu stádu na verejné lynčovanie súkromné FB profily, o ktorých "financovaní z Ruska" nemá žiadne dôkazy.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.3.2022 20:28

Jojojo: ty hnup. To je co za porovnanie? Poznas niekoho, kto bude dobrovolne podnecovat k vojne? A poznas niekoho kto by to schvaloval??

Tu sa bavime o pomoci Ukrajincom hoci aj so zbranou v ruke branit sa proti obludnemu okupantovi, ktori zabija civiliatov a nici aj nevojenske ciele a infrastrukturu.

Si sa zase ukazal. Inteligent.


Jojojo
Jojojo | 4.3.2022 21:51

Áno, vojnu tu schvaľuje polka gulášového osadenstva aj ten plešatý s modrou knižkou, ktorý tam posiela delostrelecké granáty, asi aby čím skôr zavládol mier? Tipujem, že jemu nič nehrozí? Povyhrážať sa treba hlavne plebsu na FB, keď niekto olajkuje propagandistické video Kadyrovho batalionu. A zavzdušňovať sa na Žilinkovi, ktorý síce iba citoval zo zákona, ale nemáme ho radi.

Už si sa prihlásil pomáhať Ukrajincom hoci aj so zbranou v ruke branit sa proti obludnemu okupantovi, ktori zabija civiliatov a nici aj nevojenske ciele a infrastrukturu? Žilinkovi na truc?
Taká stáž by ťa rýchlo vyliečila. Zelenský teraz rozdával kalašnikovy civilistom - tak pozor aby si neschytal dávku ešte pred tým, ako natrafíš na Rusa.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.3.2022 22:40

Ty si ale kokot, jojojo.
Teba ked doma prepadnu lupici, tak im este uvaris kavu.

Zilinku sa nikto na nazor nepytal. Ale on mal potrebu nam to objasnit. Asi aby vykazal nejaku aktivitu, ked bude pisat hlasenie ruskej GP.

Ak chcel naozaj dobromyselne upozornit na trestnost takeho konania, tak to mal adresovat vlade a parlamentu aby to zmenili, aby to dobrovolnikom umoznili.

Ale tebe skoda nieco hovorit. Ty urcite onanujes nad kazdou vybuchnutou raketou a zburanym obytnym domom. Nemali ti Ukrajinci provokivat Rusov jadrovymi zbranami.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 4.3.2022 23:16

Jojojo: paci sa, kochaj sa

https://m.bild....bildMobile.html


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 5.3.2022 08:24

Aj pre Jojoja... Jaroslav Naď nemá modrú knižku. Každý branec vo veku 18 rokov predstúpil pred posudkovú komisiu a buď bol odvedený, alebo ak nebol schopný výkonu tak dostal tú povestnú modrú knižku. VŠ-áci dostali odklad. Naď bol ODVEDENÝ, ale keďže pokračoval v štúdiu tak nemusel nastúpiť na ZVS. A keďže je ročník 1981 tak to už nestihol. Posl. branci boli na ZVS poslaní v lete 2005. Ak by sa ZVS nezrušila tak Naď normálne narukuje rovno v dôstojníckej hodnosti.

Tým netvrdím, že nie je zakomplexovaný, malý kokot. To sa nevylučuje. Ale tak ako Mazurek nehádzal na stanici do nikoho dlažobné kocky, tak Naď nemá modrú knižku.


Jojojo
Jojojo | 5.3.2022 19:15

ST na Donbase bojujú aj Slováci. Možno to písal pre nich? Alebo pre gulášových tínedžerov, ktorí sa furt hecujú a možno sú schopní ísť sa nechať odbachnúť do vojny, kde už nikto poriadne nevie, kto všetko tam okrem ukr. armády s Rusmi bojuje? Neviem, či je to pravda, ale počul som o švédskych neonacistoch - vieš, Breivik a tak...
Videl som obrázok ukrajinskej PVO s kanónom postaveným na nádvorí medzi činžiakmi. Ak ho nájdem, posuniem ti ho. Ty zatiaľ porozmýšľaj, koho propagande najviac vyhovujú zničené bytovky a mŕtvi civilisti.

MP OK, nájdem si iné prirovnanie, nevedel som.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 5.3.2022 20:53

Jojojo: prave preto to mal adresovat vlade a parlamentu. Presne o tom je tento gulasovsky vtip.

Mne je jasne, ze ty „si pocul o svedskych neonacistoch“. Mas predsa svoje zdroje. Len si si este stale neuvedomil, ze ta klamu. Tak ako o stahovani vojsk od hranic, o nenapadnuti Ukrajiny, o denacifikacii, o specialnej mierovej operacii, o presnych chirurgickych utokoch na cisto vojenske ciele, o jasrovych zbraniach na Ukrajine a vo vychodnej Europe, o americkych zakladniach vsade okolo Ruska, …

Tym lupicom by si uvaril kavu? Alebo by si im dal aj kluce od domu, zbalil sa a odisiel? Ci odisiel bez zbalenia?


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 5.3.2022 22:19

Jojojo: a len tak mimochodom, co si chcel tym PVO povedat? Ak by to aj bola pravda, tak za prve: PVO je obranne zariadenie! Alebo utocilo na ruske mierove stihacky lietajuce nad Ruskom? A za druhe, postavis ho tam, kde chces nieco branit. Zacali Rusi prvi robit nalety na civilne ciele? Alebo Ukrajinci prvi postavili PVO na sidlisko, ked inde by sa im asi hodilo viac??

Co na to tvoje zdroje?


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader