parrot

Parrot

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
parrot
Všetci ste blázni, len ja som generálny prokurátor! Zdroj: vlastný archív
 
Maarty
Maarty | 8.2.2022 16:23

Ta dohoda je v hrubych rysoch totozna so Zmluva o ochrannom pomere medzi Slovenským štátom a Nemeckou ríšou z roku 1939...

Tak dufam, ze ti co ju podpisali teraz dopadnu rovnako, ako ti co ju podpisali vtedy...


Nathanael
Nathanael | 8.2.2022 16:39

Maarty: Ano, v hrubych rysoch je totožná. V nadpise má "zmluva"


ygnac
ygnac | 8.2.2022 16:44

Aky velky chuj musis byt aby si toto napisal? Ako Blaha, ako Zilinka, ako Kokotleba? Ale ved to je v podstate jedno.


Maarty
Maarty | 8.2.2022 16:48

Nathanael: Je tam este jeden spolocny rys. Zapredane k..vy ponukaju tuto krajinu cudzej mocnosti vymenou za neisty prislub obrany. Navyse z uplne rovnakeho dovodu a s rovnakou motivaciou.


Parrot
Parrot | 8.2.2022 17:03

@marty Prepisovačov dejín bolo dnes pred parlamentom požehnane.. kým fašisti v r. 1933 Reichstag podpálili, tí naši sa v ňom dnes "iba" predvádzali...


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 17:25

Maarty, zlý príklad.. 3 ríša sa nepýtala na súhlas parlamentu, keď nás obsadili v 1944.
Uvedomte si, že takmer totožné zmluvy má s USA 23 štátov, vrátane Poľska a Maďarska. Tam nikto nevykrikoval, že je to zapredanie štátu, protiústavné a podobné bludy.
Bývam neďaleko Kuchyne, pamätám si tu rušné dni, keď lietali celý deň na strelnicu stíhačky, aj keď tam strieľali američania s A10.
Teraz nič, raz za čas dopravné lietadlo.
Ale kotlebovci roznášajú po dedinách v okolí letáky, kde strašia ľudí atómovým útokom. Dôchodcovia môžu byť ozaj vyplašení, ja by som to označil za šírenie poplašnej správy.


Gargamel
Gargamel | 8.2.2022 17:31

Maarty - a teraz sa priznaj, že si nečítal ani jednu zo spomenutých zmlúv. Len si sem napísal niečo, čo vygrcal niekto účelovo a porovnal = "totožná v hrubých rysoch"?!?. To by som mohol aj teba porovnať s hovienkom. Tiež ťa nepoznám, ani rozbor hovienka som nerobil, ale si "totožný v hrubých rysoch" ;) Ale na rozdiel od teba s istotou viem povedať, že máš rovnaký "informačný výtlak" ako to hovienko. Prepáč!


Maarty
Maarty | 8.2.2022 17:48

Gargamel: Ja som tu zmluvu cital, ale mam pocit ze tebe stacilo ked Naďminister povedal a viac nepotrebujes, k spokojnosti staci.

ja-som ja: Tak si tie zmluvy porovnaj. V tej nasej ponukame Americanom vsetko zadarmo (pozemky, nehnutelnosti) a este aj to co investuju do prerabok ci vystavby infrastruktury pocas pobytu sme im povinni pri pripadnom odchode do dolara refundovat. V tej Madarskej ci Polskej je, ze si za pripadny zabor pozemkov a nehnutelnosti platia a v pripade ukoncenia zmluvy vsetko zostane Poliakom. Asi tolko k tvrdeniu o takych istych zmluvach. Vsade okolo sa tie zmluvy dohadovali mesiace, riesili sa technikalie, len u nas bez pripomienok musime schvalit co Americania navrhli lebo Nad povedal... Pripomienkove konanie dva tyzdne cez vianoce a kazda pripomienka aj tak hodena do kosa. A "nie je cas" ani poziadat o vyjadrenie ustavny sud, lebo ak by ta zmluva bola o dva mesiace neskor, tak nas asi zozerie medved z vychodu...


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 17:54

Nemáš správne informácie, alebo klameš.
Tú zmluvu začali vyjednávať ešte za vlády SNS a Smeru. Tu sa dohodli len lepšie podmienky, hlavne pri jurisdikcii.
To, čo píšeš o refundáciach ich investícií je lož.


tmiro | 8.2.2022 18:11

Ako zapredani kurvy ponúkajú túto krajinu cudzej? Niečo ako keď nás Dzurinda všetkých predal do Ameriky?


Maarty
Maarty | 8.2.2022 18:14

ja-som-ja:
Clanok 5 odsek 2

Ozbrojené sily USA vrátia ako výhradný a nezaťažený majetok Slovenska akékoľvek dohodnuté zariadenie alebo priestor alebo akúkoľvek ich časť vrátane budov, nepremiestniteľných stavieb a montovaných sústav postavených ozbrojenými silami USA, hneď ako ich ozbrojené sily USA prestanú používať v prípade, že Spojeným štátom tým nevzniknú žiadne náklady. Strany alebo ich výkonní zástupcovia budú vzájomne konzultovať podmienky vrátenia akéhokoľvek dohodnutého zariadenia alebo priestoru vrátane náhrady za vzájomne určenú zostatkovú hodnotu vylepšení alebo výstavby, ktoré uskutočnili Spojené štáty.

- inak povedane, ak US strane nevznikli ziadne naklady na nadobudnutie budov ci majetku (dostali to gratis) vratia to bezodplatne. V pripade ze do toho vrazili nejake svoje peniaze, budu si narokovat zostatkovu hodnotu. Aka je zostatkova hodnota urci US strana.
A takychto "detailov" je tam viacero... Fakt odporucam, prejdi si tu zmluvu odsek po odseku. Dozvies sa zaujimave veci...


ygnac
ygnac | 8.2.2022 18:35

" za vzájomne určenú zostatkovú hodnotu " == " Aka je zostatkova hodnota urci US strana. "

Nebetycny kkt.


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 18:50

Maarty, ozaj?
Strany alebo ich výkonní zástupcovia budú vzájomne konzultovať podmienky vrátenia akéhokoľvek dohodnutého zariadenia alebo priestoru vrátane náhrady za vzájomne určenú zostatkovú hodnotu vylepšení alebo výstavby
To vyzerá naozaj tak, že cenu určia USA. Zostatková hodnota hlavne nieje hodnota investície.


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 18:53

Ja som si zmluvu prešiel, ale ty si ju nepochopil.
Je pravda, že ani mne sa nepáči napríklad oslobodenie od daní pre súkromné účely, neviem prečo je to tak, ale majú to tak aj v ostatných krajinách. Ale za 100 miliónov dolárov by tu asi daní nezaplatili.


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 18:56

@tmiro, ono nás už raz Dzurinda predal USA? Tak načo potom toto celé, však už im patríme:-)


ygnac
ygnac | 8.2.2022 19:31

Co znamena oslobodenie od dani pre sukromne ucely? Ze ked im poslu nejaku zasielku z USA (za ktoru zaplatili dan u nich), tak nebudu platit dalsiu dan pri dovoze cez hranicu? Alebo ked pojde American nakupit do Kauflandu, tak to bude mat bez DPH?


ygnac
ygnac | 8.2.2022 19:31

Co znamena oslobodenie od dani pre sukromne ucely? Ze ked im poslu nejaku zasielku z USA (za ktoru zaplatili dan u nich), tak nebudu platit dalsiu dan pri dovoze cez hranicu? Alebo ked pojde American nakupit do Kauflandu, tak to bude mat bez DPH?


ja-som ja
ja-som ja | 8.2.2022 23:24

Aj som to pochopil, tak žiadne dane platiť nebudú, ani DPH, ani spotrebné. Má sa to riešiť vrátením do 30 dní.


tmiro | 9.2.2022 05:05

Odkedy ma Dzurinda predal do Ameriky, som tam. Už nejakých 20 rokov. Síce som tu, ale som predaný tam. Plačem za výrobným pásom, že musím robiť otroka. Kedysi keď sme s chlapcami vyberali vypálné za Mečiara, sa nám darilo lepšie, nemusel som do roboty chodiť.


ygnac
ygnac | 9.2.2022 10:31

Takze jednoduche vysvetlenie nepomohlo. Vzdavam to.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader